asd

اخذ اقامت کشور  پرتغال از طریق اثبات تمکن مالی

پروسه دریافت ویزای تمکن مالی کشور پرتغال چگونه است؟

وکلای شرکت مشاورین رابین نیک بین الملل بر خلاف خیلی ها به موضوع تمکن مالی پرتغال به دید تخصصی نگاه می کند. به همین دلیل است که هیچگونه ریجکتی در این شرکت  سابقه ندارد و نخواهد داشت. دستور العمل وکلای ما به شکل زیر است :

 • انعقاد قرارداد جامع با موکل
 • دریافت POA در سفارت کشور  پرتغال
 • افتتاح حساب بانکی در یکی از معتبر ترین بانکهای کشور پرتغال
 • تسهیل انتقال وجه توصیه شده به حساب بانکی موکل
 • جمع آوری سایر اسناد اثبات تمکن مالی موکل
 • تقدیم درخواست ویزای تمکن مالی کشور پرتغال
 • همراهی موکل در مصاحبه ها و دریافت مجوز اقامت کشور پرتغال

نکته مفید

وکلای شرکت مشاورین رابین نیک بین الملل  در برنامه تمکن مالی کشور  پرتغال توصیه دارند شخص متقاضی بین ۲۵ تا ۵۰ هزار یورو در حساب بانکی کشور پرتغال خود نگهداری نماید. بدین گونه قطعیت پذیرش درخواست موکل به حد بسیار بالایی افزایش می یابد.

ویزای تمکن مالی کشور پرتغال چقدر اعتبار دارد؟

ویزای تمکن مالی کشور پرتغال بایستی در خارج از کشور پرتغال (در کشور متقاضی) از کنسولگری این کشور درخواست شود و برای مدت ۴ ماه معتبر خواهد بود. در این مدت اعتبار ۴ ماهه شخص دارنده ویزای تمکن مالی کشور پرتغال می تواند به منظور دریافت مجوز اقامت کشور پرتغال وارد کشور پرتغال شود و درخواست بدهد. این مجوز اقامت در کشور پرتغال برای مدت زمان یک سال صادر خواهد شد.

ویزای تمکن مالی کشور پرتغال در حقیقت استفاده ابزاری دارد . به این معنی که این ویزا صادر می شود تا از طریق آن متقاضی اقامت کشور پرتغال بتواند وارد خاک این کشور شود و متعاقبا درخواست مجوز اقامت کشور  پرتغال را بنماید. به عبارت دیگر ویزای تمکن مالی کشور پرتغال که توسط کنسولگری این کشور صادر می شود ، به دارنده اجازه می دهد ظرف ۴ ماه ، دو بار به کشور پرتغال وارد شود ( یا اینکه ۴ ماه درکشور  پرتغال بماند ) و در مدت اقامت خود درخواست مجوز اقامت کند.

در برنامه تمکن مالی کشور پرتغال چه میزان درآمد باید اثبات کنم؟

میزان درآمد در ویزای تمکن مالی کشور پرتغال به موجب قوانین کار و تامین اجتماعی این کشور مشخص شده است . به موجب قوانین کشور پرتغال هر خانوار باید در هر ۱۲ ماه ( یک سال ) لوازم و ابزار امرار معاش زیر را داشته باشند :

 • بزرگسال درخواست دهنده (سرپرست): ۱۲۰۰ یورو / ماه
 • بزرگسالان وابسته : ۷۲۰ یورو / ماه
 • بچه های زیر ۱۸ سال و بچه های بزرگتر که وابسته محسوب می شوند : ۳۶۰ یورو / ماه

نکته مفید

وکلای شرکت مشاورین رابین نیک بین الملل  در برنامه تمکن مالی کشور پرتغال توصیه دارند شخص متقاضی بین ۲۵ تا ۵۰ هزار یورو در حساب بانکی کشور پرتغال خود نگهداری نماید. بدین گونه قطعیت پذیرش درخواست موکل به حد بسیار بالایی افزایش می یابد.

چه مقامی ویزای تمکن مالی پرتغال را صادر می کند؟

مقام صالح برای صدور ویزای دی ۷ پرتغال ، کنسولگری (سفارت) این کشور است.  مقامات کنسولی کشور پرتغال در محدوده زندگی متقاضی ویزای تمکن مالی کشور پرتغال این اختیار قانونی را دارند که به صلاحدید خود برای متقاضیان ویزای D7 کشور پرتغال را صادر کرده و در اختیار ایشان قرار دهند.

حداکثر زمان لازم برای اعلام تصمیم مقام کنسولی ۶۰ روز است.

مقام کنسولی در زمان تصمیم گیری باید موضوع را از « سازمان بیگانگان و مرزهای کشور پرتغال » ( SEF )  استعلام بگیرد.  سازمان مزبور باید نظریه خود را ظرف ۲۰ روز صادر و تسلیم نماید. اگر پاسخ استعلام منفی بود ، این نظریه برای مقام کنسولی لازم الاتباع است . باید بر این اساس با صدور ویزا مخالفت کند.

اگر پاسخ « سازمان بیگانگان و مرزهای کشور پرتغال » در خصوص صدور ویزای تمکن مالی پرتغال یا ویزای دی ۷ کشور پرتغال مثبت باشد ، با این وجود برای مقام کنسولی لازم الاتباع نمی باشد و باز هم صلاحدید نهایی او است که راهگشا خواهد بود.  اگر SEF نظریه خود را ظرف ۲۰ روز تسلیم نکند ، این موضوع می تواند به عنوان پاسخ مثبت قلمداد شود.

نکته مفید

در حقیقت اصرار وکلای شرکت مشاورین رابین نیک بین الملل برای افتتاح حساب بانکی کشور  پرتغال و نگهداری مبالغی پول در این حساب به این دلیل است که مقام کنسولی می تواند فارغ از نوسانات و قیمت های غیر واقعی ارز صلاحیت مالی متقاضی را به سرعت در کشور پرتغال احراز کند.

آیا ویزای تمکن مالی قابل تبدیل به اقامت دائم کشور پرتغال هست ؟

ویزای تمکن مالی کشور پرتغال  متقاضی را قادر می سازد که در خاک کشور پرتغال یک ویزای اقامت موقت یک ساله دریافت کند.  در پایان سال اول مجوز اقامت برای مدت ۲ سال تمدید می شود و سپس برای دو سال دیگر نیز قابل تمدید است و پس از ۵ سال این مجوز قابل تبدیل به مجوز اقامت دائم کشور پرتغال خواهد بود .

باید در نظر داشت که دارنده ویزای تمکن مالی برای اینکه واجد شرایط تمدید ویزا باشد نباید بیشتر از ۶ ماه متوالی یا ۸ ماه متناوب  در سال خارج از کشور پرتغال باشد. به عبارت دیگر دارنده ویزای D7 کشور پرتغال باید حداقل ۴ ماه در کشور پرتغال سکونت داشته باشد.

با ویزای تمکن مالی کشور پرتغال از چه حقوقی برخوردار خواهم شد؟

دارنده ویزای تمکن مالی کشور پرتغال ، بعد از اینکه اقامت یکساله خود را گرفت بدون اینکه نیاز به اخذ مجوز بعدی داشته باشد ، از حقوق زیر برخوردار خواهد بود :

 • حق تحصیل در مدارس
 • کار کردن و اشتغال در قالب قرارداد کارگر و کافرما
 • کار کردن و اشتغال به عنوان متخصص مستقل
 • شرکت در دوره های آموزشی و حرفه ای در خاک کشور  پرتغال
 • دسترسی به بیمه سلامت و تامین اجتماعی
 • دسترسی به حمایت قوانین و استفاده ازمراجع قضایی برای احقاق حق

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان