اخذ پاسپورت کشور قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک  به ارزش حدودی یک و نیم میلیون یورو یک روش سریع و مناسب می باشد. قبرس صدور پاسپورت و شهروندی کامل را در مدت زمان کمتر از ۶ ماه تضمین کرده است.

توجه داشته باشید که دریافت پاسپورت قبرس به منزله دریافت پاسپورت اروپا  و اقامت دائم اروپا می باشد. چرا که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا می باشد.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاریدر اروپا بیشترین جذابیت را دارد:

الف. در مقایسه با بسیاری از برنامه های دیگر شهروندی در سراسر جهان، نیازی به کمک بلاعوض به دولت قبرس نیست.

ب. بر خلاف دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا که اقامت و سکونت در کشورشان را از شروط اصلی اخذ شهروندی در نظر می گیرند کشور قبرس از متقاضیان درخواست نمی کند که قبل، در طول و یا پس از اتمام پرونده در این کشور سکونت کنند.

ج. روند بررسی پرونده 6 ماه طول می کشد، تأیید نهایی مدت ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد که سریعترین راه برای اخذ شهروندی در اتحادیه اروپا است.

د. ساده ترین فرایند درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت، برنامه اخذ پاسپورت  کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری می باشد از این نظر که نیازی به افشای منبع ثروت، آزمایش پزشکی و دانستن زبان ندارد.

دولت قبرس یک طرح شهروندی “پر سرعت” را با هدف قرار دادن افراد دارای سرمایه بالا، سرمایه گذاران و کارآفرینان ارائه داده است. این موضوع به متقاضیان و خانواده آنها این اجازه را می دهد که با داشتن پاسپورت کشور قبرس از تمام مزایای شهروندی اتحادیه اروپا برخوردار گردند.

افرادی که می توانند در پرونده شامل شوند:

الف: متقاضی اصلی و همسر
ب: فرزندان تا سن ۱۸ سالگی
ج: فرزندان وابسته بزرگسال بین سنین ۱۸ تا ۲۸ سالگی، اگر دانش آموز بوده و در حال تحصیل و گرفتن اولین مدرک دانشگاهی خود یا هر مدرک تحصیلی آکادمیک دیگر باشند.
د: والدین اصلی متقاضی، به شرط سرمایه گذاری با خرید ملک مسکونی به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو

مزایای اصلی شهروندی قبرس:

جابجایی آسوده

مسافرت آزاد، اقامت دائم، تحصیل و کار در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا از جمله سوئیس، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین و . کل خانواده یعنی همسر متقاضی، کودکان زیر ۱۸ سال و وابستگان بزرگسال (۱۸ تا ۲۸ ساله) می توانند تابعیت کشور قبرس را بدست آورند. فرزندان ساکن در اتحادیه اروپا این حق را دارند که هزینه های تحصیل کمتری برای تحصیل در اتحادیه اروپا بپردازند.

ارائه آزاد خدمات

شهروندان می توانند به صورت فردی و یا شرکتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون هیچ گونه ممانعتی خدمات خود را ارائه نمایند.

حرکت آزاد سرمایه

انتقال وجوه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، خرید ملک در هر کشور عضو اتحادیه اروپا و سرمایه گذاری در هر نوع فعالیت اقتصادی.

حرکت آزاد کالای شما

تمام محصولات تولید شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به صورت آزادانه بین کشورهای عضو منتقل شوند.

عدم نیاز به حضور فیزیکی در قبرس

چه قبل از ثبت درخواست، چه بعد از دریافت شهروندی  کشور قبرس، نیازی به حضور فیزیکی در قبرس نمی باشد.

سیستم مالیاتی جذاب

کشور قبرس به دلیل سیستم مالی بسیار مطلوب و موقعیت استراتژیک آن در تقاطع سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا یک مرکز مالی جذاب محسوب می شود.

سیستم مالیاتی قبرس به طور مداوم توسط متخصصان مالیاتی اتحادیه اروپا به عنوان جذاب ترین مرکز مالی در اروپا رای آورده است.

استاندارد های بالای زندگی

کشور قبرس ثبات سیاسی و استانداردهای بالای زندگی را با دسترسی به مدارس خصوصی و دولتی و امکانات پزشکی ارائه میدهد و کمترین میزان جرم را در کشورهای اتحادیه اروپا دارد.

مسافرت آزاد با ویزا

 • بدون ویزا به همه نقاط در اتحادیه اروپا میتوان سفر نمود.
 • بدون ویزا به بیش از ۱۵۹ کشور در دنیا میتوان مسافرت کرد.

دیگر مزایای اخذ پاسپورت قبرس:

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، دارای مزایای زیر است:

 1. کشور قبرس به دلیل اروپایی بودنش و مالیاتهای پایینی که دارد گزینه مناسبی برای زندگی است.
 2. هیچ کشوری در اروپا به این سرعت شهروندی و پاسپورت ارائه نمی دهد. ( حدود ۶ ماه)
 3. دریافت اقامت دائم ظرف مدت ۳ ماه و دریافت پاسپورت یک تا دو ماه پس از صدور اقامت دائم
 4. دریافت پاسپورت برای همه افراد خانواده از جمله فرزندان وابسته زیر ۲۸ سال
 5. والدین متقاضی می توانند در پرونده شامل شوند به این شرط که محل سکونتی مجزا به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ یورو + ۵% مالیات در قبرس خریداری کنند.
 6. مسافرت به بیش از ۱۵۹ کشور دنیا بدون ویزا و یا با ویزا در بدو ورود
 7. اجازه کار، اقامت و تحصیل در کل اتحادیه اروپا
 8. ملزم نبودن به اقامت در کشور قبرس یا دانستن زبان
 9. دریافت ویزای توریستی آمریکا به آسانی و بدون هیچ معطلی
 10. معافیت از مالیات برای منابع درآمد در هر کجای جهان
 11. عدم نیاز به ارائه مدارک سابقه مدیریت، مدارک چگونگی به دست آوردن سرمایه

شرایط سرمایه گذاری

 1. متقاضی باید تاییدیه ای از یک موسسه مالی در قبرس بگیرد که بیان کند حداقل مبلغ سی هزار یورو در حساب بانکی دارد که برای حداقل سه سال بلاک خواهد شد. ضمناً باید ثابت شود که این مبلغ از خارج به قبرس منتقل شده است.
 2. متقاضی باید ثابت کند که یک درآمد امن سالیانه به مبلغ حداقل سی هزار یورو در اختیار دارد. درآمد سالیانه نیز به ازای هر عضو خانواده پنج هزار یورو و به ازای هر یک از والدین وابسته متقاضی اصلی و یا والدین همسر متقاضی هشت هزار یورو افزایش می یابد. منبع این درآمد باید خارج از قبرس باشد، مثلاً حقوق استخدام در خارج از قبرس، مستمری، سود سهام، سپرده های ثابت و درآمد اجاره. درآمد همسر متقاضی نیز ممکن است جزء درآمد سالیانه متقاضی حساب شود.
 3. به همراه درخواست، متقاضی باید سند مالکیت یا قرارداد خرید ملک به نام خود و یا همسر به اداره مهاجرت قبرس ارسال کند که نشان دهد متقاضییک منزل با حداقل ارزش سیصد هزار یورو خریداری کرده است. حداقل دویست هزار یورو از مبلغ باید زمان خریدپرداخت شده باشد و رسید این پرداخت ارائه شود. پرداخت کامل مبلغ این ملک باید به یک حساب بانکی یا موسسه مالی در قبرس واریز شده باشد. این مبالغ باید از خارج از قبرس منتقل شده باشند.

خرید ملک می تواند به نام یک شرکت نیز باشد که در قبرس، یا یک کشور عضو اتحادیه اروپا ثبت شده باشد، به شرط اینکه این شرکت به نام متقاضی یا به نام متقاضی و همسرش ثبت شده باشد و آنها تنها سهامداران یا مالکین ذینفع این شرکت باشند.

متقاضی میتواند یک یا دو واحد مسکونی (آپارتمان یا خانه) خریداری کند که املاک می توانند مستقل باشند یا یک واحد مسکونی و یک مغازه به مساحت حداکثر ۱۰۰ متر مربع یا یک واحد مسکونی و یک دفتر کار به مساحت حداکثر ۲۵۰ متر مربع.

این املاک باید دست اول باشند و فروش توسط یک شرکت عمرانی انجام شود. اگر دو ملک خریداری شود، هر دو ملک باید از یک شرکت خریداری شوند. باید تاکید شود که قراردادهای خرید خانه دست دوم پذیرفته نخواهند شد.

در صورت تمایل فرزندان به تحصیل در قبرس، باید از طریق موسسه آموزشی درخواست مجوز اقامت موقت به عنوان دانشجو ارائه دهند. در پایان تحصیلات در قبرس، فرزندان می توانند درخواست اقامت کنند. البته والدین باید به ازای هر فرزند مبلغ پنج هزار یورو افزایش درآمد سالیانه نشان دهند.

والدین متقاضی و همسر او در صورت وابسته بودن به متقاضی، می توانند اقامت دریافت کنند. البته متقاضی باید مبلغ هشت هزار یورو به ازای هریک از آنان به مبلغ درآمد سالیانه خود اضافه کند و هر یک از والدین باید فرم درخواست و هزینه های مربوطه را همراه مدارک ارسال نمایند.

فرزندان بالای ۱۸ سال نیز که از نظر مالی به متقاضی وابسته نباشد می تواند مجوز مهاجرت دریافت کنند، به شرط اینکه حداقل سیصد هزار یورو از مبلغ خرید ملک به نام او باشد. بعنوان مثال اگر متقاضی دو فرزند بزرگسال دارد که از نظر مالی مستقل هستند، باید ملکی به ارزش حداقل نهصد هزار یورو خریداری نماید. تاییدیه پرداخت ۶۶ درصد قیمت خرید ملک باید همراه درخواست اقامت ارسال شود (یعنی ششصد هزار یورو). خرید ملک می تواند فقط به نام متقاضی یا هر دوی والدین یا فقط به نام فرزند یا هردوی والدین و فرزند باشد.

در چنین حالتی هر فرزند باید مدارک لازم را همراه درخواست خود ارسال کند، از جمله درآمد سالیانه سی هزار یورو و سپرده ای به مبلغ سی هزار یورو در یک موسسه مالی در قبرس به مدت سه سال.

سایر شرایط

متقاضی و همسر او باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه نمایند. همچنین باید تایید کنند که قصد ندارند بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در قبرس استخدام شوند.

دارنده مجوز اقامت باید ظرف یک سال از تاریخ صدور مجوز اقامت خود اقدام به اقامت در قبرس نماید.

متقاضی و خانواده همراه نباید بیش از دو سال خارج از قبرس باشند، در غیر اینصورت مجوز مهاجرت آنها به صورت خودکار لغو میگردد.

تمامی مدارک باید به زبان یونانی یا انگلیسی ترجمه رسمی و تایید سفارت در ایران شوند.

مراحل ارسال و بررسی پرونده

درخواست ها باید به صورت حضوری یا توسط نماینده رسمی به اداره مهاجرت ارائه شوند. مبلغ پانصد یوروبرای ارسال درخواست و هفتاد یورو به ازای هر شخص برای ثبت نام در اداره مهاجرت باید پرداخت گردد. در صورت پذیرفته شدن، متقاضی و همراهانش باید به صورت حضوری برای انگشت نگاری و دریافت کارت اقامت مراجعه کنند.

درخواست توسط اداره مهاجرت بررسی شده و به وزارت کشور فرستاده می شود. ممکن است از متقاضی درخواست شود در یک مصاحبه شرکت نماید. وزارت کشور، متقاضی یا نماینده او و اداره مهاجرت را از تصمیم وزیر کشور مطلع خواهد ساخت.

بررسی درخواست بیش از دو ماه از تاریخ ارسال آن به طول نمی انجامد.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان