دوره کالج در کشورکانادا مربوط به دوره هایی میشود که بیشتر روی آماده سازی متقاضی برای ورود به بازار کار تمرکز دارند، بنابراین کالج ها از نظر تئوری تمرکز کمتری روی دروس گذاشته و بیشتر به جنبه کاربردی و عملیاتی توجه میکنند.

دوره کالج در کشورکانادا به متقاشیانی توصیه میشود که قصد ورود سریع به بازار کار را دارند و به دنبال شغل های با درآمد متوسط و کاربرد زیاد هستند. ما شرکت در کالج هایی را توصیه میکنیم که دارای دوره کاروزری بعنوان بخشی از دوره اصلی هستند، زیرا این دوره به متقاضی این فرصت را میدهد تا بتواند در دوره کارورزی ارتباطات کاری خود را گسترش داده و شانس خود را برای استخدام شدن افزایش بدهد. کالج ها در کشورکانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند.

شرایط ادامه تحصیل در کالج های کشورکانادا معمولا نسبت به دانشگاه ساده تر بوده و پیش نیاز های کمتری جهت ورود به کالج های کشورکانادا وجود دارد. همچنین نمره زبان مورد نظر جهت ورود به دوره کالج کشورکانادا نسبت به دانشگاه ها ساده تر خواهد بود. اخذ پذیرش جهت ادامه تحصیل کالج در کشورکانادا کار تخصصی بوده و پیشنهاد میکنیم با مشاور خود این موضوع را مطرح سازید. مخصوصا اگر متقاضی قصد اخذ اقامت دائم کشورکانادا از روش تحصیلی را داشته باشد، دانش کامل نسبت به انتخاب دوره مورد نظر در کالج بسیار اهیمت دارد.

اگر بخواهیم کالج در کشورکانادا را با سیستم تحصیلی ایران مقایسه کنیم، در واقع کالج ها همان مراکز آموزشی فنی و حرفه ای در کشورکانادا به شمار می آیند که نقش اصلی آنها آماده سازی نیروی کار برای ورود به بازار کار است. در حالیکه دانشگاههای کشور کانادا متقاضیان را برای هدف های آکادمیک آماده میکنند.

کالج ها در کشورکانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند. دوره های زیر در کالج ها تدریس میشود:‌

  • دوره DEC. این دوره در کالج های کبک ارائه میشود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان است.
  • دوره دیپلما ( پیش نیاز این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی میباشد)
  • دوره سرتیفیکیت (‌پیش نیاز این دوره ها دوره دیپلم میباشد)
  • دوره پست بچلر (‌پیش نیاز این دوره ها دوره لیسانس میباشد)
  • دوره بچلر ( این دوره همان دوره لیسانس بوده که پیش نیاز ورود به آن دوره دیپلم وپیش دانشگاهی است)

نمره زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش کالج در کانادا

برخی از کالج ها نیاز به نمره زبان حداقل آیلتس ۶ دارند. البته در بسیاری از کالج ها این امکان وجو دارد که متقاضی از طریق انجام تست آنلاین سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را اثبات نماید.

شهریه کالج در کانادا  

شهریه کالج های کانادا بین ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال میباشد. رنج هزینه ها بستگی به دوره و فشردگی کلاس ها دارد. در طول دوران تحصیل در کالج ها باید هزینه بیمه درمانی خود را نیز پرداخت نمائید. هزینه های زندگی در کشور کانادا را هم به لیست هزینه های تحصیلی خود اضافه کنید.

شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی در کالج های کشورکانادا

طبق قانون هیچ شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا تحصیلی کشور کانادا وجود ندارد. البته آفیسرهای اداره مهاجرت کشور کانادا مسلما فاکتور سن را در ارزیابی پرونده ویزای متقاضیان در نظر میگیرند و میبایست برنامه تحصیلی متقاضی برای آفیسر توجیه پذیر باشد. برای مثال متقاضی که ۵۰ سال دارد و قصد تحصیل در دوره کالج کشور کانادا را داشته باشد به سختی میتواند آفیسر را با مدارک خود قانع نماید که قصد تحصیل و بازگشت به کشور خود را دارد. بنابراین طبق قوانین قانون برای ممنوعیت اخذ پذیرش در مورد سن وجود نداشته ولی پرونده متقاضی باید برای آفیسر اداره مهاجرت کشور کانادا توجیه پذیر باشد.

امکان اخذ ویرای همراه باری متقاضی تحصیل در کالج های کشور کانادا  

متقاضی همراه متقاضی اصلی میتواند برای دریافت ویزای بازدید یا ویزای کار اقدام نماید و محدودیتی در این مورد نیست و فرزند متقاضی نیز امکان برخورداری از تحصیل رایگان در کشور کانادا را خواهد داشت.

امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کالج های کشورکانادا  

پس از تحصیل در دوره های کالج درکشورکانادا، بسته به استانی که در آن تحصیل کرده اید روش های مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کشورکانادا دیده شده است.

در هر یک از ۱۱ استان کشور کانادا جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در دوره های کالج در کشور کانادا  شرایط خاصی وجود دارد. در برخی از استان ها پس از ادامه تحصیل بلافاصله امکان اخذ اقامت دائم وجود داشته و در برخی دیگر متقاضی ابتدا اجازه کار و سپس ویزای اقامت را دریافت میکند. در این خصوص با کارشناسان ما مشورت کنید.

اگر سوالی در مورد اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های کشور کانادا یا ادامه تحصیل در کالج های کشور کانادا را دارید لطفا فرم ارزیابی رایگان تحصیلی  را تکمیل کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان