شهریه تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار است.

در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار.

در مقطع دکتری هم بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار.

پرداخت شهریه در مورد برخی از دانشگاه ها قبل از دریافت ویزا و در مورد برخی دیگر پس از ورود به کشور کانادا و ثبت نام در موسسه مربوطه خواهد بود.

حداقل درآمد در کشور کانادا 15دلار در ساعت بوده و امکان کار تحصیلی در کشو رکانادا در زمان های دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته میباشد. در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد. (۴۰ ساعت در هفته)

امکان جستجوی کار در کشور کانادا بستگی به عوامل زیادی دارد. سطح زبان شما نقش بسیار مهمی دارد. اما در کل، احتمال یافتن کار در کشور کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر بوده و اکثر دانشجویانی که جدی به دنبال کار هستند، در این مسیر موفق میشوند. پیدا کردن کارهای تخصصی در دوران دانشجویی در کشور کانادا کمی سخت بوده ولی امکان انجام کارهای جنرال وجود دارد. این کارها میتواند در رستوران یا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی باشد. در مقطع مستر و دکتری امکان گرفتن پروژه های دانشجویی نیز وجود دارد، معمولا دانشگاه ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجویان ارائه میکنند و در قبال انجام این پروژه ها  نوعی درآمد یا کمک هزینه تحصیل اعطا میشود.

هزینه زندگی در کشور کانادا به صورت میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.

امکان تحصیل برای متقاضیان ۷ تا ۱۸ سال در مدارس روزانه و مدارس شبانه روزی کانادا وجود دارد.

در مقطع پیش دانشگاهی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. در مقطع پیش دانشگاهی در کانادا که دو سال به طول میانجامد شهریه حدود ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و امکان دریافت بورسیه وجود ندارد. نمره ایلتس ۶ یا زبان فرانسوی ب۱ برای ثبت نام مورد نیاز است.

مدرک پیش دانشگاهی ایران مورد نیاز است. الزامی به ارایه مدرک زبان نمیباشد.  دوره های آماده سازی علمی در دانشگاه های کانادا

در مقطع کارشناسی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس نیست و بدون مدرک زبان امکان پذیرش وجود دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار میباشد. امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

در مقطع کارشناسی ارشد کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار میباشد.   امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

در مقطع دکتری کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است.  برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا باید فوق لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار میباشد. امکان دریافت بورسیه به شکلی که شهریه پوشش داده شود یا اینکه هزینه زندگی هم تا بخشی پوشش داده شود وجود دارد. امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

امکان تحصیل در دوره های زبان کانادا برای آن دسته از عزیزانی که نیاز به دریافت ویزای دانشجویی کانادا دارند ممکن نبوده و ما به شما توصیه میکنیم به موسسات و مشاورینی که در این زمینه به شما وعده و وعید میدهند اعتماد نکنید چون در حال حاضر امکان اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای دوره های زبان وجود ندارد.

تحصیل در کالج های کانادا سالیانه دانشجویان بیشماری را راهی این کشور میکند. دوره های کالج از ۱ سال تا ۳ سال بوده و شهریه آن ها سالیانه ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار است.

در دوره های کارشناسی ارشد که by course ارائه میشوند معمولا بورسیه وجود ندارد. در دوره هایی که by research هستند دانشجو معمولا نوعی از بورسیه را دریافت میکند ولی در قبال آن ملزم به کار کردن روی پروژه هایی که استاد تعیین میکند خواهد بود.

بله. در بیشتر دوره های دکتری در کانادا حداقل نوعی از بورسیه ارائه خواهد شود.

بورسیه میتواند بخشی از شهریه را پوشش دهد یا گاها بورسیه به صورت TA یا RA  به دانشجو اعطا میشود. گاها هم دانشجو Full Scholarship میگیرد که تمام هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش میدهد. پیشنهاد ما این هست که در شروع حتی اگر کمترین میزان بورسیه را دریافت کردید تحصیل خود را آغاز کنید چون در ادامه فرصت های زیادی پیش روی شما خواهد بود.

بله. معمولا از شرکت ها و سازمان های بزرگ مبالغی برای تحقیق و توسعه به دانشگاه ها داده میشود، اساتید هم بر اساس بودجه ای که در دست دارند بخشی از این پروژه های تحقیقانی را به دانشجو ها میدهند و در قبال آن نوعی از کمک هزینه را اعطا میکنند.

سین نامبر کانادا (Social Insurance Number)
یک شماره ملی ۹ رقمی منحصر بفرد می باشد که برای هر فرد تازه وارد که اقامت دائم کانادا را دریافت نموده است و یا افرادی که با Study permit (دانشجویان) و یا Work permit وارد کانادا گردیده اند صادر میشود.
این شماره در واقع کد ملی در کاناداست که علاوه بر شناسایی افراد در کانادا ، برای کلیه خدمات دولتی و معاملات کاربرد دارد. دانشجویان و همسران آنها که دارای اجازه کار (Work permit)هستند ، پس از ورود به کانادا و انجام امور اولیه همچون اجاره منزل (مشخص شدن آدرس) می توانند با پاسپورت و استادی پرمیت و یا ورک پرمیت به نزدیکترین دفتر Service Canada مراجعه نمایند و برگه حاوی سین نامبر را دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که به شما اجازه ورود به کانادا جهت تحصیل را میدهد. ولی پرمیت مجوزی است که به متقاضی اجازه ماندن در کانادا برای تحصیل را میدهد. Student Visa برای ورود به کانادا کافی است ولی برای ماندن و تحصیل در کانادا باید Study Permit داشته باشید. معمولا آفیسر ها در فرودگاه نامه Study Permit را برای متقاضی صادر میکنند که معمولا مدت این مجوز به اندازه طول دوره تحصیل است.

نحوه بازکردن حساب بانکی چطور است؟  لطفا این مقاله در مورد افتتاح حساب بانکی در کانادا را مطالعه کنید.

نحوه خرید بیمه درمانی در کانادا چطور است؟‌ لطفا این مقاله را مطالعه کنید خرید بیمه ی خدمات درمانی کانادا (Medical Health Insurance)

برای اطمینان از پروسه پذیرش و ویزای کانادا متقاضی باید حتما نمره آزمون زبان داشته باشد. در مقطع دکتری و فقط برای رشته های مهندسی اگر متقاضی در ابتدا نمره زبان نداشته باشد نیز کار قابل انجام است. برای سایر موارد باید از ابتدا نمره زبان متقاضی آماده باشد.

مدرک زبان ندارم، قصد تحصیل در کانادا رو دارم و برنام ام این هست که زبان رو در کانادا یاد بگیرم، امکانش هست؟‌

این موضوع بستگی به نامه پذیرشی که شما میگیرید دارد. باید این موضوع مورد به مورد بررسی شود.

پذیرش دوره زبان در کانادا به راحتی گرفته میشود ولی امکان دریافت ویزا برای دوره های زبان وجود ندارد.

در صورت دریافت ویزای توریستی کانادا، امکان تبدیل آن به ویزای تحصیلی وجود دارد. شانس موفقیت تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانشجویی با استفاده از ثبت نام در دوره های زبان بسیار کم است.

ما به طور همزمان برای ۳ تا ۵ دانشگاه کشور کانادا اقدام میکنیم. تمامی دانشگاه ها مورد تائید ایران و  کشور کانادا هستند.

پس از شروع پروسه مشاور شما لیست دانشگاه ها را به شما اعلام خواهد کرد.

سفارت برای صدور ویزا نسبت به پذیرش های مشروط بسیار سخت گیرانه عمل میکند. البته اگر پذیرش مشروط به دوره زبانی باشد که متقاضی پس از آن بدون گذراندن آزمون وارد دوره اصلی شود شانس ویزا خوب خواهد بود. حتی در این حالت هم متقاضی باید دارای نمره زبان باشد. مثلا اگر نمره مورد نیاز ۶.۵ است، متقاضی نمره ۶ را داشته باشد.

بله. متقاضی باید حتما تحت پوشش بیمه درمانی باشد. او میبایست پیش از درخواست ویزا بیمه را خریداری کند یا این که از نظر مالی بتواند اثبات کند که توان خرید بیمه درمانی را دارد.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان