مقدمه

مدرسه در کشور کانادا از ۵ تا ۶ سالگی شروع شده و از ابتدایی تا دیپلم ۱۲ سال میباشد. این مدارس را اصطلاحا K-12 مینامند.
مدرسه ۵ روز در هفته بوده و از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوين هر سال میباشد. از آنجا که کشور کانادا کشور دو زبانه هست مدرسه به زبان های فرانسوی و انگللیسی در کل کشور کانادا قابل دسترسی خواهد بود.
دانش اموزان بین المللی تحصیل در مدارس ابتدایی کشور کانادا تا تحصیل در مدارس راهنمایی کشور کانادا و تحصیل در دبیرستان میتوانند بهره مند شوند

.فرزندان دانشجویان بین المللی در برخی از استان ها به عنوان محصل خارجی محسوب شده و برای ثبت نام درمدارس روزانه کانادا  میبایست شهریه تحصیل در مدارس کشور کانادا را به عنوان خارجی بپردازد که سالیانه به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار است. و در برخی دیگر از استان ها فرزندان دانشجویان بین المللی میتوانند از مدارس دولتی به صورت رایگان استفاده کنند.

مدارس شبانه روزی در کشور کانادا

انجمن مدارس شبانه روزی در کشور کانادا  است که مدارس معتبر شبانه روزی را معرفی میکند. این مدارس به نحوی هستند که محصل در آنجا درس خوانده و همزمان اقامت دارد. شهریه این مدارس بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در هر سال است. ما هر ساله متقاضیان زیادی را از سرتاسر دنیا در مدارس شبانه روزی کشور کانادا ثبت نام میکنیم و از فعال ترین شرکت هایی هستیم که به صورت تخصصی با مدارس کشور کانادا همکاری کرده و دانش آموزان را در سطوح مختلف راهی بهترین مدارس کشور کانادا میکنیم.
بطور کلی در کانادا بر اساس مالکیت دو نوع مدرسه وجود دارد:


مدارس دولتی کشور کانادا

شهریه: ۱۴ هزار دلار. بیمه دانش آموزی ۱۰۰۰ دلار.
مدارس دولتی کشور کانادا برای افراد شهروند کشور کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کاملا رایگان هستند و در عین حال برای دانش آموزان خارجی دارای شهریه بالای میباشند. اگر اولین سال هست که فرزند خود را در مدارس کشور  کانادا ثبت نام میکنید، از ایشان تست هایی گرفته میشود تا ببینند از چه سطحی باید شروع کنند و همچنین ممکن است دوره های تقویتی زبان انگلیسی یا فرانسوی برای محصل گذاشته شود.
ترکیب محصلین کانادایی و محصلین بین المللی درتمام مدارس کشور کانادا دیده میشود و این مدارس جز استانداردترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی کل دنیا میباشند.

مدارس خصوصی کشور کانادا

شهریه مدارس خصوصی بین ۳۰ هزار تا ۶۰ هزار دلار در سال بوده و این مدارس از کیفیت بسیار بسیار بالایی بهره مند هستند و اغلب محصلینی در این مدارس ثبت نام میکنند که به از ابتدا به دنبال تخصص در رشته خاصی هستند.

تحصیل در مدارس کشور کانادا در یک نگاه

  • شهریه مدارس دولتی: ۱۴ هزار دلار
  • شهریه مدارس شبانه روزی: ۳۴ هزار دلار
  • زبان تحصیل: انگلیسی یا فرانسوی
  • مدرک زبان مورد نیاز: نیاز ندارد
  • امکان اخذ ویزای همراه:‌ ویزای توریستی ۵ ساله والدین
  • اقامت پس از تحصیل: خیر
تحصیل در دبیرستان
توضیحات مختصر
تحصیل در مدارس شبانه روزی
توضیحات مختصر
تحصیل در مدارس دولتی
توضیحات مختصر
اگر قصد  اخذ پذیرش تحصیلی ازمدارس – کالج ها و یا دانشگاه های  کشور کانادا را دارید لطفا فرم ارزیابی رایگان تحصیلی  را تکمیل کنید.
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان