مقدمه

کشور کانادا با مساحت 9984670 کیلومتر مربع، دومین کشور وسیع جهان است. در این کشور پهناور تنها در حدود چهل میلیون نفر زندگی می کنند، در نتیجه تراکم جمعیت در کشور کانادا کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتاً زیاد است. کشور کانادا، شمالی ترین کشور قاره آمریکاست و تنها یک همسایه (ایالت متحده آمریکا) دارد. سرما در شمال این کشور، در بخش جنوبی و مجاور مرزهای آمریکا، مستقر شوند. وسعت زیاد، بارندگی کافی و بهره برداری مناسب، باعث شده از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، کشور کانادا در جایگاه بالایی قرار گیرد.
معادن و ذخایر طبیعی فراوانی در این کشور وجود دارد و از این نظر نیز کشورکانادا جایگاه ویژه ای در جهان دارد.
با آنکه حدود یکصد سال از استقلال آن نمی گذرد و هنوز فرماندار کل آن را ملکه یا پادشاه انگلستان تعیین می کند، ولی طی این مدت اندک، رشد و توسعه مناسبی کرده است. به طوری که جزو گروه G8 (کشورهای پیشرو صنعتی جهان) می‌باشد. دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی آن نیز از اعتبار خوبی در جهان برخوردار است. وسعت زیاد، جمعیت کم، ثبات سیاسی و اجتماعی و در آمد سرانه ی بالا، از جمله مواردی است که سبب شده افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان، از جمله ایران، مهاجرت به کشور کانادا را انتخاب کنند. اکنون بومیان اولیه، درصد کمی (چهار درصد) از جمعیت این کشور را شامل می شوند.
در برنامه ی مهاجرت به کشورکانادا از طریق نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) تقاضاهای جدید را از طریق سیستم جدیداکسپرس اینتری خواهد پذیرفت. در این برنامه متقاصیان پس از پذیرفته شدن در مدت زمان 6 ماه وارد خاک کشور کانادا خواهند شد. برنامه نیروی متخصص فدرال نسبت به قبل تغییرات اساسی داشته و امکان اقدام مستقیم برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا از طریق روش فدرال وجود ندارد.

متقاضی باید در ابتدا در سیستم استخر اکسپرس انتری منتظر بماند تا انتخاب شده و نامه ITA را دریافت کند.

متقاضیان برنامه ی جدید نیروی متخصصین ماهر فدرال برای مهاجرت به کشور کانادا باید اطمینان حاصل نمایند که حداقل یکی از شرایط زیر را دارا می باشند:

  • داشتن حداقل ۱۲ ماه (۱۵۶۰ ساعت) تجربه ی کاری مستمر در ۱۰ سال ما قبل درخواست به صورت تمام وقت یا ۲۴ ماه نیمه وقت در دو سال قبل از ارسال مدارک
   نداشتن سو پیشینه و بیماری های پر هزینه
  • توانایی ساپورت مالی خود و خانواده پس از ورود به کشور کانادا ( در صورتی که جاب آفر دارید نیازی به این مورد نیست)
  • داشتن حداقل یک دیپلم کانادایی یا معادل سازی مدرک تحصیلی با سیستم کشور کانادا
  • داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB7
  • متقاضی نباید قصد زندگی در استان کبک را داشته باشد.

متقاضیانی که حداقل یکی از الزامات بالا را دارا می باشند، باید همچنین دارای سطح حداقل زبان بوده و گواهی ارزیابی مدرک تحصیلی خارجی نیز دریافت کنند و 67 امتیاز در سیستم امتیاز بندی دریافت نمایند.

 

سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال
به شرط وجود پیش نیاز های ذکر شده در بالا و کسب 67 امتیاز از مجموع از 100 امتیاز موجود در این سیستم، متقاضی واجد شرایط خواهد بود.

جدول امتیازات نیروی متخصص فدرال
ردیفعنوان
معیارحداکثر امتیاز
تحصیلات25 امتیاز
زبان28 امتیاز
سابقه کار15 امتیاز
سن12 امتیاز
پیشنهاد شغلی در کانادا (دعوتنامه کاری)10 امتیاز
انطباق پذیری10 امتیاز
مجموع100 امتیاز
نمره قبولی67 امتیاز
اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال را دارید لطفا فرم ارزیابی رایگان مهاجرت را تکمیل نمایید.
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان