ویزای کار استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار

ویزای کار استرالیا یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است. دولت استرالیا سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. امنیت اقتصادی این کشور سبب رشد کسب‌وکارها و کاهش نرخ بیکاری شده است که یکی از مهم‌ترین عوامل برای مهاجرت افراد متخصص به شمار می‌رود.

شرایط ویزای 186 استرالیا

انتخاب شدن:  تنها بعد از انتخاب توسط یک کارفرما در استرالیا می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید. باید طی شش ماه پس از تأیید انتخاب، درخواست ویزای خود را ارائه بدهید. همچنین باید در سطح و شغلی که کارفرمایتان انتخاب‌تان کرده است درخواست ویزا بدهید، در غیر این صورت احتمال رد شدن ویزا وجود دارد.

شغل: عنوان شغلی شما باید مرتبط با مدرک تحصیلی شما باشد و رشته شغلی شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا (لیست MLTSSL) موجود باشد که این لیست هر ساله توسط اداره مهاجرت استرالیا تغییر می‌کند.

سن: شما باید کمتر از ۴۵ سال داشته باشید، اما اگر بیش از ۴۵ سال دارید، هنوز می‌توانید تحت شرایط خاصی برای این ویزا درخواست بدهید.

زبان انگلیسی: شما با فراهم کردن مدارک لازم در زمان درخواست ویزا، می‌توانید نشان بدهید که تسلط مناسبی به زبان انگلیسی دارید.

مهارت و تجربه: شما باید شرایط و مهارت‌های لازم را برای سِمتی که برایش انتخاب شده‌اید دارا باشید. این شرایط بسته به نوع ویزای ۱۸۶ استرالیا و سطحی که برایش انتخاب شده‌اید، متفاوت هستند.

سلامت: شما باید از نظر سلامت واجد شرایط باشید. نتایج آزمایش سلامت شما معمولا برای ۱۲ ماه معتبر هستند. این موضوع برای هر عضوی از خانواده‌ شما که نامش در درخواست ویزا ذکر شده باشد (صرف‌نظر از اینکه در حال مهاجرت به استرالیا باشد یا نه) صادق است. می‌توانید قبل از ارائه‌ی درخواست ویزای ۱۸۶ استرالیا آزمایش‌های مورد نیاز را انجام بدهید.

شخصیت:  شما باید از نظر شخصیت نیز واجد شرایط باشید و گواهی عدم سوءِپیشینه را برای هر کشوری که بعد از ۱۶ سالگی حداقل ۱۰ سال در آن اقامت داشته‌اید ارائه بدهید. تا زمانی که به شما اعلام نشده، دنبال آماده کردن سوابق‌تان نباشید. این موضوع برای هر عضوی از خانواده‌ شما نیز که نامش در درخواست ویزا باشد (صرف‌نظر از اینکه در حال مهاجرت باشد یا نه) صادق است.

خانواده: شما می‌توانید افراد زیر را هنگام درخواست ویزای ۱۸۶ استرالیا در درخواست خود ذکر کنید:

 • همسر (قانونی یا ازدواج سفید)؛
 • فرزندان خود یا همسرتان یا فرزندخوانده‌ها.

در درخواست شما باید شواهدی وجود داشته باشد که نشان بدهد این افراد با شما ارتباط دارند. اعضای خانواده شما نیز باید از نظر سلامت و شخصیت واجد شرایط باشند.

افراد شاغل در استرالیا: افرادی که در استرالیا کار می‌کنند –ازجمله دارندگان ویزایی که اجازه‌ی کار دارند– تحت پوشش قانون کار استرالیا قرار دارند.

تعهدات: شما و خانواده‌تان باید تابع تمام قوانین استرالیا باشید.

نکته: هنگام ارائه درخواست برای ویزای ۱۸۶ استرالیا می‌توانید داخل استرالیا یا خارج از آن باشید. اگر داخل استرالیا باشید، باید ویزای موقت (Substantive) یا ویزای ارتباطیA ، B یا C داشته باشید.

هزینه ویزای 186 استرالیا

 • متقاضی: ۳۷۵۵ دلار استرالیا؛
 • اعضای خانواده ۱۸ سال یا بالاتر: ۱۸۷۵ دلار استرالیا به ازای هر فرد؛
 • اعضای خانواده کمتر از ۱۸ سال: ۹۴۰ دلار استرالیا به ازای هر فرد.

این ویزا دو بخش دارد که به آنها قسط گفته می‌شود:

 • اولین قسط را هنگام ثبت درخواست ویزا پرداخت می‌کنید؛
 • قسط دوم را زمانی که به شما اعلام شد پرداخت می‌کنید؛ تا زمانی که این قسط را پرداخت نکنید، ویزای شما صادر نخواهد شد.

مدت زمان اخذ ویزای 186 استرالیا

 • ۷۵درصد از درخواست‌های ویزا از طریق تبدیل اقامت موقت استرالیا یا توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص طی  ۱۲ ماه پردازش شده‌اند.
 • ۹۰ درصد از درخواست‌های ویزا از طریق تبدیل اقامت موقت استرالیا یا توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص طی  ۱۳ ماه پردازش شده‌اند.
 • ۷۵ درصد از درخواست‌های ویزا از طریق ورود مستقیم طی ۱۳ ماه پردازش شده‌اند.
 • ۹۰ درصد از درخواست‌های ویزا از طریق ورود مستقیم طی ۱۸ ماه پردازش شده‌اند.

مزایای ویزای 186 استرالیا

 • ویزای ۱۸۶ استرالیا به شما و هر عضوی از خانواده‌تان که این ویزا را بگیرد، اجازه می‌دهد تا:
 • به‌صورت دائمی در استرالیا اقامت کنید؛
 • در استرالیا کار کنید و درس بخوانید؛
 • از خدمات بهداشت و درمان رایگان بهره‌مند شوید؛
 • برای اخذ اقامت دائم استرالیا اسپانسر اقوام واجدالشرایط شوید؛
 • در صورتی که واجد شرایط باشید، برای شهروندی استرالیا درخواست بدهید؛
 • برای پنج سال به استرالیا رفت‌وآمد داشته باشید (بعد از این مدت نیاز به «ویزای بازگشت» یا ویزای دیگری برای برگشتن به استرالیا دارید).

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید اما نمی‌دانید از طریق کدام ویزا اقدام کنید، برای دریافت مشاوره فرم انتهای صفحه را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

شرایط ویزای 400 استرالیا

مدت اقامت: این ویزا عموما برای اقامت حداکثر سه ماهه صادر می‌شود، اما بسته به کار یا فعالیت شما، در موقعیت‌های محدود شاید مدت اقامت طولانی‌تری تا ۶ ماه اجازه داده شود. در نامه‌ صدور ویزا به شما اعلام می‌شود که چه مدت می‌توانید در استرالیا بمانید. ویزای شما در طول دوره‌ اقامتی که برای‌تان صادر شده اعتبار خواهد داشت و از تاریخ اولین ورودتان به استرالیا در نظر گرفته می‌شود. شما باید طی شش ماه از تاریخ صدور ویزا یا در صورت اعلام، طی زمان کوتاه‌تری به استرالیا بیایید. در نامه‌ی صدور ویزا به شما اعلام خواهد شد که برای اولین ورود به استرالیا چقدر زمان دارید.

مالی: هنگامی که در استرالیا هستید باید بتوانید خود و اعضای خانواد‌ه‌تان را که با شما به استرالیا آمده‌اند تأمین کنید. شاید از شما خواسته شود که مدارکی برای پشتوانه‌ی مالی ارائه بدهید.

خانواده: هر عضو خانواده که می‌خواهید با خودتان به استرالیا بیاورید، باید در درخواست ویزا نام برده شود. این اعضا باید برای قرار گرفتن در درخواست شما واجد شرایط باشند؛ در شرایط زیر اعضای خانواده‌ شما باید خودشان برای این ویزا یا ویزای دیگری درخواست بدهند:

 • اگر نام آنها در درخواست ویزای شما نباشد؛ یا
 • اگر بخواهند در استرالیا کار کنند؛ یا
 • اگر شما یک فرد بسیار متخصص هستید و آنها می‌خواهند برای گرفتن مدرکی رسمی در استرالیا تحصیل کنند (به جز برنامه‌ی آموزش زبان).

سلامت: شما باید از نظر سلامت واجد شرایط باشید. آزمایش‌های سلامتی مورد نیاز بستگی به شرایط فردی شما ازجمله کشوری که شهروندش هستید، کشور محل سکونت‌تان در ۵ سال گذشته و فعالیت‌های مورد نظرتان در استرالیا دارد. نتایج آزمایش سلامت شما معمولا برای ۱۲ ماه معتبر هستند.

بیمه‌ی درمانی: شما مسئول تمام هزینه‌های درمانی خود در استرالیا به حساب می‌آیید. شما هیچ پوشش بیمه‌ای از طرف طرح سلامت ملی استرالیا نخواهید داشت، مگر اینکه کشورتان توافق‌نامه‌ی خدمات درمانی دو طرفه با استرالیا داشته باشد. پیشنهاد می‌شود هر بار که به استرالیا سفر می‌کنید بیمه‌ی درمانی بگیرید.

شخصیت:شما باید از نظر شخصیت نیز واجد شرایط باشید و گواهی عدم سوءِپیشینه را برای هر کشوری که بعد از ۱۶ سالگی حداقل ۱۰ سال در آن اقامت داشته‌اید ارائه بدهید. تا زمانی که به شما اعلام نشده، دنبال آماده کردن سوابق‌تان نباشید. این موضوع برای هر عضوی از خانواده‌تان که نامش در درخواست باشد و ۱۶ سال به بالا داشته باشد، صادق است.

حقوق محل کار در استرالیا: افرادی که در استرالیا کار می‌کنند –ازجمله دارندگان ویزایی که اجازه‌ی کار دارند– تحت پوشش قانون کار استرالیا قرار دارند.

خدمتکاران: خدمتکارانی که همراه خانواده‌ی کارفرمای خود برای سفر توریستی یا تجاری به استرالیا سفر می‌کنند، تا اطلاع ثانوی باید برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کنند. خدمتکاران باید هنگام سفر به استرالیا همراه کارفرمای خود باشند و برنامه‌ی سفرشان نیز همانند کارفرمایشان باشد. هر ویزای ۴۰۰ خدمتکاری که قبلا ارائه شده است، همچنان تحت شرایط ویزای ۴۰۰ استرالیا پردازش خواهد شد.

تعهدات: شما و خانواده‌تان باید تابع تمام قوانین استرالیا باشید. شما فقط باید در کار یا فعالیتی مشغول باشید که ویزای ۴۰۰ استرالیا برای آن صادر شده است و در شرایط زیر باید درخواست جدیدی برای این ویزا بدهید:

 • اگر می‌خواهید در فعالیت یا فعالیت‌هایی متفاوت از آنچه در درخواست‌تان آمده است، مشارکت کنید.
 • اگر می‌خواهید برای سازمانی کار کنید که یکی از سازمان‌هایی نیست که در درخواست‌تان ذکر کرده‌اید.

نکته: شما و هر کسی که نامش را در درخواست ویزای شما ذکر می‌کنید باید هنگام ارائه‌ی درخواست و تصمیم‌گیری درباره‌ی این ویزا بیرون از استرالیا باشید

هزینه ویزای 400 استرالیا

 • متقاضی: ۲۸۵ دلار استرالیا؛
 • اعضای خانواده ۱۸ سال یا بالاتر: ۲۸۵ دلار استرالیا به ازای هر فرد؛
 • اعضای خانواده کمتر از ۱۸ سال: ۷۵ دلار استرالیا به ازای هر فرد.

اگر به استرالیا می‌آیید تا به‌عنوان نماینده‌ی یک دولت خارجی عمل کنید که در فهرست سند قانونی قرار دارد (سازمانی که از شما دعوت می‌کند به خودتان می‌گوید که آیا این موضوع برای شما صادق است یا نه) شاید نیاز نباشد برای این درخواست هزینه‌ای بپردازید.

مدت زمان اخذ ویزای 400 استرالیا
۷۵ درصد درخواست‌ها طی ۱۰ روز پردازش شده‌اند.

 • ۹۰ درصد درخواست‌ها طی ۲۰ روز پردازش شده‌اند.

مزایای ویزای 400 استرالیا
این ویزا به شما اجازه می‌دهد:

 • تا زمانی که ویزا معتبر است در استرالیا بمانید (عموما تا سه ماه، اما در موقعیت‌های محدود شاید تا ۶ ماه اجازه داده شود)؛
 • کار تخصصی، کوتاه‌مدت و غیرمداومی که ویزای شما با توجه به آن صادر شده، انجام دهید؛
 • در موقعیت‌های محدود، در فعالیت یا کاری که مرتبط با منافع استرالیاست شرکت کنید؛
 • اعضای خانواده‌ واجد شرایط خود را به استرالیا بیاورید؛

نکته: تعداد دفعات ورود به استرالیا در این ویزا ذکر خواهد شد.

نکته: اگر تعطیلات کوتاه‌مدتی وجود داشته باشد و نسبت به هدف اصلی شما در اولویت دوم باشد، ممکن است امکان ترکیب تعطیلات با کار یا فعالیت مورد نظرتان داده شود.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان