همانطور که می دانید با ویزای کشورانگلیس (UK Visa) اجازه ورود به کشورانگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی را خواهید داشت. ویزایی قدرتمند که بر اساس هدف از سفر، به چند نوع متفاوت تقسیم می‌شود و به پاسپورت دارنده ویزای کشورانگلیس، اعتبار و وزنی درخور می‌دهد. در مورد کشور انگلیس و تاریخ، فرهنگ چند ملیتی، طبیعت کارت پستالی و استانداردهای زندگی این کشور بسیار گفته و نوشته شده است اما شاید ندانید بر اساس تحقیقی بین‌المللی در ۱۸۹ کشور جهان، از هر ۶ نفر یک نفر متقاضی دریافت ویزای کار کشورانگلیس است. کشوری با خلاقیت‌های بی پایان که می‌تواند دورنمایی بسیار جذاب برای کار، تحصیل و زندگی در اختیار هر سلیقه‌ای قرار دهد.
ویزای توریستی کشورانگلیس

ویزای توریستی کشورانگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور محسوب می‌شود. ویزایی که اساسا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و بطور کل سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. نکته مهم در اخذ ویزای توریستی کشورانگلیس این خواهد بود که متقاضی بتواند در روز مصاحبه برنامه و هدف سفر خود را بطور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد.

ویزای توریستی کشورانگلیس به دو دسته تقسیم بندی می‌شود:

ویزای سینگل (یک بار ورود) : این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر مکرر به کشورانگلیس را نداشته و هدف از سفر آنها تنها با یک بار ورود به این کشور تامین خواهد شد. البته بسته به هدف سفر و برنامه‌ای که متقاضی ارائه می‌دهد، آفیسر پرونده می‌تواند اعتبار ویزای سینگل کشورانگلیس را کمتر از ۶ ماه صادر کند.

ویزای مولتیپل کشورانگلیس (چند بار ورود) : این نوع ویزای کشورانگلیس برای متقاضیانی صادر می‌شود که به دلیلی مشخص نیاز دارند به دفعات وارد بریتانیا و از آن خارج شوند. این ویزا عموما برای تجار و صاحبان بیزینس‌ها صادر می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد تا زمان اعتبار ویزای خود، به دفعات به بریتانیا سفر کند.
شرایط دریافت ویزای کشورانگلیس

از سال ۲۰۱۱ تا کنون سفارت کشورانگلیس، سخت گیری‌های بسیاری را برای صدور ویزا در قبال اتباع ایرانی اعمال می‌کند. این سخت گیری‌ها طبعا شرایط دریافت ویزای کشور انگلیس را بیش از پیش پیچیده کرده و متقاضیان را در پیچ و خم وقت سفارت و ارائه مدارک قرار خواهد داد. شرایط دریافت ویزای کشورانگلیس به شرح زیر است:

حداقل دو ویزای معتبر (ویزای شینگن و ژاپن درصد موفقیت را بالا خواهند برد)

سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست خواهند داشت

حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تمکن مالی در حساب کوتاه مدت

ترجیحا ویزای ریجکتی از کشوری جز کشورانگلیس نداشته باشد. در صورت رد ویزا از کشورهایی بجز کشورانگلیس حتما ویزای معتبر دیگری بعد از آن اخذ شده باشد.

اگرچه مورد آخر جرو الزامات شرایط دریافت ویزای کشور انگلیس نیست اما فاکتوری است که افسر پرونده در نظر خواهد گرفت. در صورت داشتن ریجکتی از سفارت کشورانگلیس مبلغ ۴۰۰ پوند به مبلغ تعرفه پایه اضافه خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کشورانگلیس

مدارک که متقاضی جهات اخذ ویزا به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از تعیین کننده ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای کشورانگلیس خواهد بود. هرگونه مغایرت و تناقض در مدارک ارائه شده به سادگی می‌تواند موجب ریجکت ویزای کشورانگلیس شده و شاید تا چند سال به ممنوع الورودی بیانجامد.

کپی فرم آنلاین درخواست ویزای کشورانگلیس

پاسپورت جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار بعلاوه پاسپورت‌های قدیمی

دو قطعه عکس تمام رخ در سایز 3/5 * 4/5

پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته

نامه تمکن مالی از بانک

کپی سند ملکی

ترجمه شناسنامه به همراه اصل آن

ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)

ترجمه مدارک کامل شغلی همچون جواز کسب و یا گواهی اشتغال

واچر هتل محل اقامت در انگلیس در صورت نداشتن دعوتنامه

رزرو بلیط رفت و برگشت به انگلیس

نکته: در صورت داشتن دعوتنامه معتبر از کشورانگلیس مدارک زیر نیز باید در پرونده وجود داشته باشد:

اصل و کپی دعوتنامه

مدارک هویتی شخص دعوت کننده

مدارک پرداخت مالیاتی و قبوض شخص دعوت کننده در کشورانگلیس

آخرین فیش حقوقی فرد دعوت کننده

مراحل درخواست ویزای کشورانگلیس

نخستین گام برای برای درخواست ویزای انگلیس، پر کردن فرم آنلاین ویزای انگلیس است. هر متقاضی می‌بایست ابتدا با ورود به وب سایت رسمی سفارت انگیس و یا وب سایت VFS Global نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام و سپس فرم درخواست ویزای انگلیس را با دقت تمام تکمیل نماید. مراحل درخواست ویزای انگلیس به شرح زیر است:

ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و دریافت حساب کاربری

انتخاب نوع ویزای انگلیس

تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس

گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه

پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس

حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در دو کشور امارات و ترکیه (دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می شود.  همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همانطور که اشاره شد می‌بایست بیشترین دقت و وسواس در تکمیل این فرم اعمال شود.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته بطول خواهد انجامید. اما بدلیل ترافیک متقاضی برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس، از طریق ایمیل به همان حساب کاربری ایجاد شده در وب سایت رسمی سفارت ارسال خواهد شد. تمامی پیگیری‌های جواب ویزای انگلیس اعم از زمان وقت سفارت، زمان انگشت نگاری و تایید و یا رد درخواست ویزا نیز از طریق همین حساب کاربری انجام خواهد شد.

ویزای خانوادگی انگلیس

آخرین قسم از انواع ویزای انگلیس، ویزای خانوادگی نام دارد. ویزای خانوادگی انگلیس برای افرادی مناسب خواهد بود که تابعیت کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا را دارند و می‌خواهند پس از ملحق شدن به خانواده و یا همسر خود، حداقل ۶ ماه در بریتانیا اقامت داشته باشند. البته تحت شرایطی خاص به این افراد اقامت دائم انگلیس نیز تعلق خواهد گرفت.

ویزای خانوادگی انگلیس انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

افرادی که می خواهند به همسر و یا نامزد خود در انگلیس ملحق شوند (موسوم به ویزای ازدواج)

افرادی که می‌خواهند به والدین خود در انگلیس ملحق شوند

افرادی که می‌خواهند به فرزندان خود در انگلیس بپیوندند

یکی از افراد خانواده قصد حمایت و ساپورت شما را داشته باشد.

در مورد آخر این فرد خانواده می‌بایست شهروند بریتانیا و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد.

درخواست ویزای خانوادگی انگلیس البته شرایطی دارد که در ذیل فهرست شده‌اند:

حداقل ۱۸ سال سن

اصالت رابطه خانوادگی قابل اثبات باشد. برای مثال ازدواج زوجین می‌بایست در کشور مبدا صورت گرفته باشد و نه در بریتانیا

اثبات این موضوع که پس از اخذ ویزای خانوادگی انگلیس با خانواده و یا همسرتان زندگی خواهید کرد

خانواده شما محلی مناسب برای زندگی در بریتانیا داشته باشند

هیچ گونه سابقه کیفری در داخل بریتانیا و یا خارج از آن نداشته باشید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

فرم ارزیابی رایگان